Topení dřevem jako antistres

Současná doba je natolik hektická a přetechnizovaná, že zvyšuje vnitřní napětí a hladinu stresových hormonů v krevním oběhu. To pak mívá za následek vznik takzvaného chronického stresu, který vyčerpává nadledvinky a způsobuje nebezpečnou adrenální únavu. Proto je velmi důležité se nejen stresu vyhýbat, ale také využít vhodných antistresových pomůcek. Jednou z nich se může stát i vytápění dřevem v krbu či v krbových kamnech. Tento proces přináší hned několik výhod najednou.

Příjemné teplo z krbu

Tělesný pohyb– pohyb uvolňuje hormony štěstí endorfiny a cítíme se pak v takové chvíli ve větší psychické pohodě. Práce s ukládáním bukového palivového dřeva navíc posiluje většinu svalových partií a zlepšuje kondici.

Příjemné teplo a pohled na plápolající plameny – teplo z krbu je úplně jiné než z plynového kotle. Je příjemnější, a navíc obohacené o pohled na proces hoření, který uklidňuje mysl a působí jako přirozený antistres.

Vůně dřeva – vůni dřeva nemůžete ničím nahradit. Ta také působí proti stresu, a to i tehdy, jsou-li stromy již dávno odumřelé a pouze po nich zůstala jako stopa voňavá dřevitá hmota prosycená mízou.

2.4.2024 | Komentáře uzavřeny